A Tündérek
A tündérek emberszabásúak, s egy másik univerzum az őshazájuk, de nem az amiből a szellemek jöttek. Minden tündér csúcskiváló varázsló. A tündérek teljesen elvetik az erőszakot, még önvédelmi célból sem ártanak a támadónak, csak passzív módon védekeznek. A szellemek eredetileg az ő univerzumukba törtek be, ott egy maroknyi tündér kivételével mind a sok billiót megették. Végül a tündérek maradéka elmenekült a mi univerzumunkba. Nyomukban érkeztek ide a szellemek. A tündérek túlélői úgy menekültek meg hogy építettek egy Tündérhon nevű űrvárost, ami csodaszép, van benne kristályfa, szóló szőlő, csengő barack, aranyalma, egyebek, ezt az űrvárost teljes egészében mágia működteti, és védelmi varázslatai oly erősek hogy a szellemek nem képesek behatolni. Itt a tündérek biztonságban vannak. A tündérek királynője Lucsilla.
A tündéreket nem lehet megégetni vagy megfagyasztani, mert testüket mikroszkopikus energiahártya veszi körül, ami az anyagi objektumokat (levegőt is) átengedi, de a különböző sugárzásokat már csak ártalmatlan szintre leszűrve. Ez megvédi a tündért a kozmikus tér hidegétől is, tehát űrruha tulajdonképpen nem is kell nekik. Ez az erőtér az izzó láva hőjétől is megvédené. Mintegy néhány millió fok már alkalmas arra hogy az erőterük tönkremenjen és a tündér megsüljön, gyengébb tündéreknél, gyerektündéreknél másfél millió fok is elég ehhez, de annál kevesebb nem sokat árthat nekik. Ellenben a tündérek is megfulladhatnak, mert levegő kell nekik. Sokáig bírják levegő nélkül, de nem akármeddig. Egy tündért meg lehet ölni nyíllal, karddal, késsel, fejszével vagy hasonló eszközökkel is. Lézerrel azonban nem, mert az is sugárzás. Egy tündér minden különösebb előkészület nélkül is túlélhet egy Fekete Lyukba való zuhanást, de persze ha a túloldalon kikerül belőle és nincs a közelben levegő, akkor simán megfullad.
A tündérek szeme nagy, 45 fokban ferde. Látószögük majdnem 360 fok. Nagyon szeretik a mézet, ebből akár egy kilónyit is be tudnak falatozni együltő helyükben. Ha megesznek egy kristályt (ami a kristályfa gyümölcse) akkor egy darabig, mintegy egy óra hosszat, képesek repülni a levegőben.
Az tulajdonképpen nem igaz hogy Tündérhon maroknyi tündérén kívül a többi sok billiót mind megették a szellemek. Néhány milliárdot igen, de a többinek, a többségnek, más lett a sorsa. Csak Tündérhon tündérei hitték azt sokáig, hogy a többiek sorsa a szellemek általi felfalatás lett. Valójában a többiek egy időutazás során mind meg lettek mentve, hála Kajjám ötletének. Ez részletesen a Kajjám szelleme című regényben van leírva. Ennek során a tündérek végül megoldják a szellemkérdést, mert megtanítják azokat szeretni, s ezek után a szellemek már nem esznek többé tündéreket.
A „tündér” szó ősmagyar eredetű, és a „tündöklés” szóból származik, tekintettel a tündérek sok színben csillogó fényruhájára.
Ami a tündérek létét illeti, ez az ismeret egyfajta ősi legendaként az egész emberlakta univerzumban elterjedt, kivéve eleinte épp a Földet. Ennek oka hogy a Föld a buzulmánok által népesedett be (lásd a következő regényt: A kétlyukú férfi), akik a nőkre vonatkozó minden utalást kiirtottak írásos emlékeik közül is, és ennek lett áldozata a mesék többsége is, a tündérmesék is. Ellenben amikor a Föld lakói közt már újra voltak nők is, és megjelent Tila tündér is, akkor Tila miatt újra megjelent a tündérek legendája, s a tündérek belekerültek mint mesealakok a földiek mitológiájába is.
A tündérek egyik legkedvesebb szórakozása az éneklés. Énekeikben bőségesen használnak fel nemcsak fél-, negyed- és nyolcadhangközöket, de még hatvannegyedhangközöket is, s nem is énekes náluk az, aki ezeket ki nem énekli.
A tündérek kedvenc mondása az, hogy „az örökkévalóságba minden belefér”.
------------------------------------------------
Ahogy a mesében, az ezoterika világában is mindennek megvan a helye, bizonyos formában még a tündéreknek is.
A tündér szó, angolul „fairy”, eredete a latin „fata” (sors, istennő), illetve az ófrancia „fay” (varázslat, bűbáj) szavakra vezethető vissza. Tehát mindenképpen olyan felsőbbrendű, halhatatlan lényre utal, aki emberfeletti varázserővel rendelkezik. A meséken kívül sok nép hit- és mondavilágában léteznek, de legerősebben Írországban és a Balkánon maradtak fenn.
------------------------------------------------
TÜNDÉR (xiannü) A tündérek Kínában (elnevezésük alapján halhatatlan leányok), az istennők osztályába tartoznak. A tündérek származásuk szerint kapcsolatban állnak a taoista halhatatlanokkal (xian). A költészetben általában a tökéletes női szépséget testesítik meg. Alakjuk gyakorta összeolvadt az elemek gazdasszonyi és csodálatos feleségek alakjaival, sőt esetenként azok helyébe is lépett. A tündér kifejezéssel gyakorta jelölték az egyes istenek, istenségek leányait. |